Pagrindinė Danijos įmonė investuojanti Lietuvoje

Viena iš pagrindinių Danijos bendrovių, investuojančių Lietuvoje, yra „Grundfos”, pirmaujanti siurblių ir vandens sprendimų tiekėja. Įkurta 1945 m., „Grundfos” investuoja Lietuvoje nuo 2002 m. Šiuo metu visoje šalyje esančiose įmonėse dirba daugiau kaip 1 500 darbuotojų.
Grundfos gamina platų energiją taupančių siurblių ir siurbimo sistemų asortimentą, skirtą įvairioms reikmėms – nuo buitinių ir komercinių iki pramoninių. Be novatoriškų gaminių, bendrovė taip pat teikia platų paslaugų asortimentą, pavyzdžiui, montavimo, techninės priežiūros ir remonto paslaugas, ir glaudžiai bendradarbiauja su vietos partneriais, kad patenkintų klientų poreikius Lietuvoje.
Pastaraisiais metais „Grundfos” daug investavo į savo gamybos įrenginių modernizavimą šalyje, investavo į naują techniką ir procesus, taip pat įgyvendino daug ekologiškų iniciatyvų, kad sumažintų poveikį aplinkai. Be to, „Grundfos” buvo pripažinta už pastangas skatinti įvairovę darbo vietose ir ugdyti darbuotojų įgūdžius per įvairias mokymo programas.
Grundfos įsitvirtino kaip svarbus darbdavys ir prisideda prie Lietuvos ekonomikos, kurdama labai reikalingas darbo vietas ir prisidėdama prie ekonomikos augimo. Įmonė yra svarbi tiek privačių klientų, tiek valdžios institucijų partnerė, teikianti patikimus sprendimus vandens ūkio iššūkiams Lietuvoje spręsti. Šis įsipareigojimas buvo įvertintas keliais Lietuvos vyriausybės apdovanojimais, tokiais kaip 2020 m. „Investuok Lietuvoje” apdovanojimas ir 2018 m. Lietuvos verslo lyderių apdovanojimas už įmonių socialinę atsakomybę.
Jau daugelį metų „Grundfos” yra patikima Lietuvos klientų ir įmonių partnerė, o jos nuolatinis įsipareigojimas šaliai atspindi tvirtus ryšius su Lietuvos žmonėmis ir ekonomika. Skirdama daug dėmesio naujovėms, tvarumui ir įsipareigojimui ugdyti savo darbuotojus, „Grundfos” padeda kurti Lietuvos ateitį.
Be „Grundfos”, į Lietuvos ekonomiką daugelį metų investavo ir kitos Danijos įmonės. Tokios bendrovės kaip „Lego”, „Rockwool” ir „Novo Nordisk” šalyje turi gamyklas, kurios užtikrina daugiau darbo vietų ir skatina ekonomikos augimą. Šios investicijos rodo tvirtus Danijos ir Lietuvos ryšius bei Danijos įmonių pasitikėjimą Lietuvos ekonomika.
Apskritai Daniją ir Lietuvą sieja stiprus ryšys, o daugelis Danijos įmonių per daugelį metų daug investavo į šalies ekonomiką. Šios investicijos padėjo kurti darbo vietas, skatinti ekonomikos augimą ir inovacijas. Turėdama nuolatinę Danijos įmonių paramą, Lietuva turi geras galimybes siekti šviesios ateities.
Investuodama į Lietuvos ekonomiką, Danija pademonstravo savo įsipareigojimą padėti šaliai išnaudoti visą savo potencialą. Ši Danijos ir Lietuvos partnerystė tęsis ir toliau, nes abi šalys bendradarbiauja siekdamos užtikrinti klestinčią ateitį.