Kodėl Danija yra prekybos su Lietuva lyderis

Ar žinojote, kad Danija yra pagrindinė Lietuvos prekybos partnerė? Iš tiesų abi šalis sieja labai glaudūs prekybiniai santykiai, o 2016 m. dvišalė prekyba sudarė daugiau nei 2,5 mlrd. dolerių. Šią tvirtą partnerystę lemia daugybė priežasčių, tačiau apžvelkime keletą pagrindinių veiksnių, dėl kurių Danija taip sėkmingai prekiauja su Lietuva.

Pirma, Danija garsėja stipria ekonomika ir efektyvia verslo aplinka. Šalis turi aukščiausio lygio infrastruktūrą, kuri palengvina produktų eksportą iš Danijos į Lietuvą. Be to, Danijos gamintojai gali naudotis įvairiomis technologijomis ir ištekliais, reikalingais gaminti aukštos kokybės prekes didesniais kiekiais nei kitos šalys.

Antra, Danija yra pirmaujanti žemės ūkio ir maisto produktų eksportuotoja į Lietuvą. Tai įvairūs pieno produktai, mėsa, grūdai, vaisiai ir daržovės. Lietuvos vartotojų kasdieniai poreikiai priklauso nuo šių aukštos kokybės Danijos importuojamų produktų.

Trečia, Danija taip pat tapo patrauklia vieta tiesioginėms užsienio investicijoms iš Lietuvos. Lietuvos įmonės pripažįsta stiprią Danijos ekonomiką ir verslo aplinką, todėl Danija yra ideali prekybos ir investicijų partnerė. Dėl to išaugo Lietuvos eksportas į Daniją, o tai dar labiau sustiprino abiejų šalių prekybinius santykius.

Galiausiai, Danija ir Lietuva yra Europos Sąjungos narės, todėl priklauso didžiausiam pasaulyje prekybos blokui. Tai leido abiem šalims pasinaudoti ES laisvosios prekybos susitarimais ir sustiprinti ekonominius ryšius.

Apibendrinant galima teigti, kad Danija yra ideali prekybos partnerė Lietuvai dėl stiprios ekonomikos ir verslo aplinkos, aukščiausio lygio infrastruktūros, pirmaujančio žemės ūkio ir maisto produktų eksporto ir narystės Europos Sąjungoje. Esant tokiai stipriai partnerystei, nenuostabu, kad Danija išlieka pagrindine Lietuvos prekybos partnere.